Slide background
Slide background
Slide background
Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background
Slide background

 

תכנית ללא תרופות – מדוע?

Why A Drug Free Program? Printed with Permission By Brian K. Grimes, e-mail bkgrimes@shaw.ca

By Brian K. Grimes, Director, Reading research Council, The Dyslexic Reader issue 6 summer 1996 p. 1

 

תורגם בהתנדבות ע”י יעל הלר, המרכז הישראלי לעזרה עצמית, עבור עזרה- קבוצת תמיכה להורי ילדים עם לקויי למידה קלים.

אנו נשאלים לעתים קרובות אם ניתן לקחת חלק בתכנית לייעוץ אורינטציה של דיויס כאשר נוטלים תרופות ע”פ מרשם, כמו ריטלין או פרוזק. תרופות אלה ניתנות לעתים במצב של דכאון ושל ADD ו ADHD

התשובה היא שאנו מעדיפים שלא יבצעו את התכנית תוך כדי נטילת תרופות. כמובן שאנו תמיד מבקשים מהקלינטים שלנו לקבל את רשותו ועצתו של הרופא המטפל בהם לפני שמפסיקים את התרופות.

מספר תרופות (בעיקר אלה המשפיעות על מערכת העצבים המרכזית) פוגעות ביכולת השימוש במחשבות בונות, וכן ביכולת המחשת דברים תוך שימוש בדמיון. יכולות אלה הן בעלות חשיבות כאשר משתתפים בייעוץ אורינטציה, וכן באותו חלק העוסק בכיוון עדין. בתקופה זו אנשים מפעילים מחשבות רב מימדיות ויכולות תפיסה שהן במידה רבה טבעיות עבורם. תרופות פסיכואקטיביות ימנעו את השימוש בכישורים אלה.

אחת מהמטרות העיקריות בייעוץ לאורינטציה היא לאפשר לאדם לתקן את תפיסותיו, ולשלוט בכוחות עצמו בקשב, ללא עזרת תרופות. אדם הנתון להשפעת תרופות אינו יכל לחוות את הקונטרסט ואת השיפור ביכולת הלמידה והיצירתיות הבאים בעקבות בקרה רצונית על האורינטציה.

אין פירושו של דבר שאדם הנוטל תרופות אינו יכל לעבור את תהליך דיויס. אנו פשוט מעדיפים לצמצם את האפשרות שהאדם לא יוכל לבצע מטלות אלה, וכתוצאה מכך לא יפיק את המיירב מהתכנית.

במקרים רבים הלקוחות שלנו באים ממקומות מרוחקים. לא יהיה זה הוגן כלפיהם וכלפי היועצים, המקבלים תשלום עבור הקורס כולו, אם לא יוכלו לבצע חלק מהתכנית בהצלחה, בשל המצאות תרופות בגופם.

לפיכך המדיניות שלנו היא לבקש מהפרט, במידת האפשר, להימנע משימוש בתרופות לפחות שבוע לפני תחילת התכנית. תרופות כמו אנטיביוטיקה ואספירין הניטלות לטיפול במחלות פיזיות, הן כמובן מותרות. יש להימנע מתרופות כמו אנטיהיסטמינים, סירופ לשיעול המכיל קודאין,ריטלין,נוגדי דיכאון

(פרוזק, זולופט וכו’)

אם יש לך שאלות כל שהן באשר לתרופות, פנה אלינו ואח”כ התייעץ עם הרופא שלך.

לבריאן גריימס, מנהל הייעוץ בועדה לחקר הקריאה, יש ניסיון של יותר מ 20 שנה בייעוץ. הוא מורשה ע”י האיגוד הבינלאומי לייעוץ במקרה טראומה, וייעוץ עבור הצלב האדום, הצי של ארה”ב ובמחלקה המטפלת באזרחים ותיקים. 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech